Mesaj stratejisi ve onur muhasebesi

17 Ağustos 2016 Çarşamba |

Nahit Doğu

Geçen hafta Anadolu Ajansı, HÖH Patisi ile FETÖ yapılanmasının arasındaki bağlantıların ‘mercek altına alındığını’ yazdı. AA’nın bu kısa haberi, Ankara’nın resmi mesajını yansıttığı konusunda kimsenin şüphesi yok. Devletin resmi ajansının haberini Türkiye’deki başka medya kuruluşları da genişleterek verdi.
Bir sonraki aşamada Bulgar medyası da, söz konusu habere geniş yer ayırdı. Konuyla ilgili Bulgar medyasındaki tartışmalar hala sürüyor.
Paki HÖH partisi iddialara nasıl bir cevap verdi.
HÖH yetkilileri, haberin içeriği konusunda görüş bildirmek yerine haberin akış sürecini açıklamayı tercih etti ve sadece ‘propaganda’ dedi.  
HÖH, varolduğu iddia edilen bağlantılarla ilgili görüş bildirmeyerek kendi mesajlarını vermeye devam ediyor.
HÖH’ün mesajı şu; gelişmeleri bekleyin, önümüzdeki günlerde ilginç isimler Ankara’ya gidiyor ve ilişkiler Rus uçağının düşürülmesinden sonra oluşanlardan çok daha farklı.
Bekleyelim ve görelim...
15 Temmuz darbe girişiminden sonra Bulgaristan’daki Türk partilerinde hakim olan sessizlik seçmeni rahatsız ettiği gibi, Bulgar gözlemcilerin de dikkatini çekmeye devam ediyor.
Prof. Mihail Konstantinov, darbe girişiminden sonraki sessizliği yorumlarken şunları söyluyor Üç Türk partimiz var ancak üçü de kendilerini hiç ilgilendirmiyormuş gibi susuyorlar. Oysa olay Bulgaristan ve Türkiye ilişkilerini ilgilendiriyor. Yoksa seçmeni karşısında Ankara’ya nekadar yakın olduklarını ve ya olmadıklarını göstermek için yarışıyorlar. Böyle ağır bir olay karşısında bu partiler yok oldular. Bu onurlu bir davrınış değil.

Mevcut şartlarda Konstantinov’a hak vermemek zor.

0 yorum:

Yorum Gönder

Bu makalede yer alan fikirler yazara aittir ve AJANS BG'nin editöryel politikasını yansıtmayabilir.
Мненията на редакцията и на автора/ите могат да не съвпадат.