HÖH Şumnu'nun kuruluşu

5 Ocak 2015 Pazartesi |
ŞUMNU HÖH PARTİSİ KURULUŞUN İLK TOPLANTILARI, ÜNİVERSİTE ÖĞRETMENİ VE EMEKLİ MİLLET VEKİLİ MEHMET BEYTULLA DAİRESİNDE YAPILDI.

O ZAMAN HÖH KURUCULARI VE YÖNETİCİLERİ BİR İDEAL PEŞİNDE KOŞARAK İÇTENLİKLE, FEDAKARLIKLA, BEKLENTİSİZ, ÇIKARISIZ, GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTI. NE YAZIK Kİ, DAHA SONRA HÖH PARTİSİNİ KURAN VE ÇALIŞTIRAN İNSANLARIN BİRÇOĞU, GENELDE EĞİTİMLİ OLAN ÖĞRETMEN, DOKTOR, YAZAR, ŞAİR, MÜHENDİS, AVUKAT, GAZETECİ VE AYDIN KİŞİLER, HÖH PARTİSİNİ TERK ETTİ VEYA PARTİ TARAFINDAN UZAKLAŞTIRILDI.

HÖH KURULUŞU DÖNEMİNDE TOPLANTILARA ISRARLA GELMEYEN KİŞİLERDEN BAZILARI, DAHA SONRA HAZIR KOLTUKLARA OTURDU VE DÜRÜST OLMAYAN ŞEKİLDE YÖNETİCİ KONUMUNA GELDİ. KISA SÜREDE ÇOK ZENGİNLEDİ, ACELE ÜNİVERSİTE MEZUNU OLDU. O, İDEALLERE HİTAP ETMEYEREK KENDİ ÇIKARILARI PEŞİNDE OLDUKLARI GÖZ ALICI DEĞİL, GÖZ ÇIKARICI OLDU.

SON SEÇİMLERDE IŞIK VEREN SANKİ BİR KIVILCIM VAR. İNŞALLAH DEVAMI GELİR VE TÜM OY VERENLERE GEREKTİĞİ KADAR VE GEREKTİĞİ GİBİ HALKIMIZA YÖNELİK HİZMETLER OLUR, SEÇİM KAMPANYALARINDA KONUŞMALARI PEŞİNDE EMEK VERİR, HAYIRLI OLUR.

O, 25 YIL ÖNCEKİ GÜNLERİNİ GÜZEL DUYGULARLA HATIRLIYORUM, ÇÜNKÜ HERKES BİR GÜZEL AMAÇ PEŞİNDEYDİ. DİN, IRK, MİLLET DEMEDEN HAK VE ÖZGÜRLÜK PEŞİNDEYDİ. KURUCULAR VE HALKIMIZ ÖYLEYDİ, AMA ŞİMDİ, YILLAR SONRA DERİN ZİRVEYE BAKMA VE BAZI GERÇEKLERİ GÖRME İMKANLAR OLUŞUNCA AMAÇ, DURUM AYNI MIYDI???

25 YILDAN BERİ YAPILANLARA GÖZ ATARSAK, ŞUNU GÖRÜYORUZ, MANTIKEN ŞU DÜŞÜNCE OLUŞUYOR: SANKİ HÖH LİDERLERİNE GÖREV VE PARA VERİLDİ, AMA EĞİTİM VE KÜLTÜR KONUSUNDA ÇALIŞMA OLMAMA ŞARTIYLA.

DÜŞÜNELİM: İNSANKULU VEYA TOPLUM, VEYA HERHANGİ BİR MİLLET, VEYA HERHANGİ BİR DEVLET, VEYA HERHANGİ BİR HAKİMİYET NE ZAMAN BAŞARILI VE UZUN SÜRELİDİR, EĞİTİM VE KÜLTÜR AYAKTA OLDUKÇA, BU KONULARDA GELİŞİM VAR OLDUKÇA.

HÖH PARTİSİ KURULUŞU, İNSAN GİBİ YAŞAMAK UMUDUN CANLANMASI DEMEKTİ. O ZAMAN HÖH'E DESTEK VERMEK AMACIYLA BİRKAÇ ARKADAŞIMLA ÖZLEM ADINI TAŞIYAN FOLKLOR GRUBUMUZU GÖNÜLLÜ KURDUK VE GÖNÜLLÜ ÇALIŞTIK. ÖZLEM ÜYELERİ, SİYASETÇİLERLE BİRLİKTE KÖY KÖY DOLAŞARAK TOPLANTILARDA GÖSTERİLER YAPTI. AD DEĞİŞİMİ DÖNEMİN OLUMSUZLUKLARDAN VE YASAKLARDAN SONRA, HÖH PARTİSİ KURULUŞ KAMPANYASINDA SAHNELERDE İLK KEZ TÜRKÇE TÜRKÜLER SÖYLEDİ, DELİORMAN TÜRK HALK OYUNLARI OYNADI, TÜRKÇE ŞİİRLER OKUDU VE SKEÇ GÖSTERİLERİ SERGİLEDİ. GENÇ VE ÖZELLİKLE YAŞLI SEYİRCİLERİN ÖZLEM, HÜZÜN VE MUTLULUK GÖZYAŞLARI AKTI AKTI...

İLK BİRİKİ SEÇİMLERDE BAZI YÖNETİCİ KOLTUKLARINA OTURMAMI TEKLİF ETTİLER, AMA KABUL ETMEDİM, ÖÜNKÜ SİYASET İŞİ, GÖNLÜME YATKIN BİR İŞ OLMADIĞINI DÜŞÜNDUM. GÖNLÜM, HAYAT FELSEFEM, KÜLTÜR İŞLERİNE DAHA YATKIN OLDUĞUNU HİSSEDİYORDUM. OYSA KÜLTÜR, SİYASETLERİN SİYASETİ OLDUĞUNU ARTIK ANLADIM, KÜLTÜR İŞLERİNE DALDIKÇA, TECRÜBE KAZANINCA FARK ETTİM.

O, İLK GÜZEL ÇALIŞMALARIMIZDAN BUGÜNE KADAR 25 YIL GEÇTİ, AMA, İNŞALLAH, GÜZEL SONUÇLAR EELDE ETMEK İÇİN DAHA 25 YIL GEÇMEZ,

İNŞALLAH!!!

İŞSİZ, PARASIZ, ÇARESİZ, ANADİLİMİZİ, KÜLTÜRÜMÜZÜ, TARİHİMİZİ,
EDEBİYATIMIZI, SANATIMIZI BİLMEDEN DEĞİL, ÖĞRENECEK, EĞİTİM ALACAK YER VE KAYNAK, UZMANLAR, BİLİRKİŞİ VE ÖĞRETMENLER YOK OLMAKLA DEĞİL, AYIRIMCILIĞI, KÜÇÜKSENMEYİ HER GÜN YAŞAMAYI DEĞİL, TOPLUMUN İKİNCİ KALİTE İNSANI DEĞİL,

UMUDUMUZ SÖNMÜYOR,

İNŞALLAH, ÖLMEDEN ÖNCE MEMLEKETİMİZDE İNSAN GİBİ YAŞAMAYI TATMIŞ OLURUZ, ÇÜNKÜ GEÇMİŞTEN DEDE NİNELERİMİZ, YAZAR, ŞAİR, ÖĞRETMEN, AYDIN KİŞİLERİMİZ, HEP BU AMAÇ PEŞİNDE KOŞMUŞ OLSA DA,
BİZİM GİBİ NEDENSİZ BASKI YAPILDI, ZINDANLARDA ÇÜRÜDÜ,
İNSAN GİBİ YAŞAMAYI TATMADAN DÜNYAYA GÖZLERİNİ KAPADI.

DAHA 25 YIL BEKLEMEYE ZAMAN YOK. BAŞARIRSAK, TÜM HALKIMIZ,
TÜM VATANDAŞLARIMIZ KAZANMIŞ OLACAK.

0 yorum:

Yorum Gönder

Bu makalede yer alan fikirler yazara aittir ve AJANS BG'nin editöryel politikasını yansıtmayabilir.
Мненията на редакцията и на автора/ите могат да не съвпадат.